Rejestracja

AKTUALNOŚCI

07.03.2016
Daj drugie życie swojej książce i dołącz do akcji "Książka oddana - Radość przekazana"!
Czytaj więcej.


22.02.2016
Bezłpatny Parking dla Uczestników Meetings Week! Pobierz etykietę parkingową.
 
wszystkie wpisy

Prelegenci

14 marca 2015 (poniedziałek)

 
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Dr Krzysztof Celuch

Kierownik Poland Convention Bureau POT , Prorektor ds. studenckich i współpracy międzynarodowej Grupa Uczelni VistulaAbsolwent turystyki i rekreacji na AWF w Warszawie oraz doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Prorektor ds. studenckich i współpracy międzynarodowej w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji (Grupa Uczelni Vistula), opiekun koła naukowego turystyki biznesowej, członek rady wydawniczej czasopisma „Problemy turystyki i rekreacji” oraz organizator studenckiej konferencji naukowej IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw. Wykładowca akademicki studium Event Management SBE na UW oraz profesor wizytujący i kierownik projektów badawczych w San Diego State University. Kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej oraz autor raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry Report”. Założyciel i pierwszy prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Spotkań MPI POLAND oraz członek rady dyrektorów Meeting Professionals International z siedzibą w Dallas, USA. Przewodniczący kapituły programu „Osobowość Roku MICE Poland”, juror konkursu MP POWER AWARD oraz nagrody Crystal Awards przyznawanej przez organizację Site z siedzibą w Chicago. W 2007 i 2008 roku wyróżniony przez magazyn „The Meeting Professional” wyróżniony jako jeden z „30 osób poniżej 30 roku życia wywierająca największy wpływ na globalną społeczność spotkań”. Wyróżniony nagrodą MPI RISE AWARD Young Professional Achievement (2010), nagrodą Pacesetter Award for Young Professionals by Convention Industry Council (2012) oraz wyróżnieniem „DMAI 30 under 30” dla liderów przemysłu spotkań (2013). Jako jedyny Polak jest akredytowanym trenerem MPI Global Training, w 2009 zdobył tytuł Certificate of Incentive and Travel Executive (CITE), w 2010 tytuł Certificate Meetings Management (CMM), a w 2013 tytuł Certificate Incentive Specialist (CIS). Trener programu CSR Travelife oraz programu Certificate Incentive Specialist.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Alex Kloszewski

Partner Zarządzający
Hotel Professionals Sp. z o.o.
Hotel Professionals Managing Group S.A.

Alex Kloszewski od 1973 r. związany jest z hotelarstwem. Karierę zawodową rozpoczął w USA pracując dla sieci Marriott Hotels & Resorts. Był również zawodowo związany z Radisson Hotels m.in. w Szczecinie, Wyndham Hotels International. Zajmując stanowisko dyrektora generalnego 5-gwiazdkowego hotelu InterContinental w Warszawie, odegrał kluczową rolę w realizacji inwestycji, otwarciu i stabilizacji hotelu na rynku. Od 2005 r. na stanowisku Dyrektora Działu Inwestycji Hotelowo - Rekreacyjnych w firmie Colliers International Poland realizował projekty doradcze na polskim i europejskim rynku nieruchomości hotelowych.

W styczniu 2014 r. wspólne ze swoim zespołem doradców otworzył niezależną firmę pod marką Hotel Professionals.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Juliusz Kłosowski

Historyk z wykształcenia, dziennikarz z pierwszego zawodu, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1982). Od pierwszego wydania jesienią 1988 roku związany z tytułem „The Warsaw Voice”. Począwszy od 1993-dyrektor generalny wydawnictwa Warsaw Voice S.A., które specjalizuje się w angielskojęzycznych publikacjach, adresowanych do obcokrajowców w Polsce i za granicą. Wśród angielskojęzycznych periodyków, wydawanych przez Warsaw Voice S.A., są między innymi magazyny „The Warsaw Voice”, „The Polish Science Voice” oraz codzienny biuletyn internetowy Poland’s Voice daily. Wydawca jest także gospodarzem bardzo popularnego wśród obcokrajowców zainteresowanych Polską angielskojęzycznego portalu www.warsawvoice.pl. Juliusz Kłosowski jest ponadto członkiem Rady Dyrektorów fundacji Warsaw Destination Alliance, która działa na rzecz międzynarodowej promocji Warszawy i rozwoju usług turystyki biznesowej w mieście, a także zasiada w gronie członków Rady fundacji FCSR (Foundation for Corporate Social Responsibility).
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Małgorzata Przygórska-Skowron

Krakowianka, absolwentka UJ (filologia polska) oraz studiów podyplomowych z zakresu funduszy unijnych; w jednostkach samorządu terytorialnego pracuje od 2004 – najpierw w Krakowskim Biurze Festiwalowym, potem w Urzędzie Miasta Krakowa w Wydziale Turystyki i Promocji Miasta. Od 2013 roku kierownik Krakow Convention Bureau.
Zainteresowania: literatura, reportaże, muzyka
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Mateusz Czerwiński

Dyrektor Warsaw Convention Bureau Pracę w branży spotkań rozpoczął w 2008 roku jako project manager w agencjach MICE realizujących projekty outgoing i incoming. Jako jeden z pierwszych w Polsce wdrażał w realizowanych wydarzeniach rozwiązania standardu spotkań zrównoważonych BS 8901, odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu zarządzania hotelem Radisson Blu Krakow w oparciu o BS 8901. Obiekt jako pierwszy na świecie otrzymał certyfikat od międzynarodowej firmy certyfikującej działania zrównoważone w branży spotkań.
Od 2010 roku w Warsaw Convention Bureau (Stołeczne Biuro Turystyki), odpowiedzialny za planowanie i realizację działań marketingowych Warszawy jako destynacji spotkań, kontakty z zagranicznymi klientami, nadzór nad badaniami lokalnego rynku MICE oraz współpracę z warszawskim środowiskiem naukowym w ramach programu ambasadora kongresów. Reprezentował Warszawę jako Tourism Expert w projekcie unijnym ONE BSR, w ramach którego w międzynarodowym gronie współpracowników przygotowywał produkty turystyczne oraz strategię ich promocji w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Po przejściu Warsaw Convention Bureau do struktur Warszawskiej Organizacji Turystycznej odpowiedzialny m.in. za pozyskanie dla Warszawy i koordynację MCE CEE Warsaw 2015, pierwszej w historii polskiej branży spotkań międzynarodowej imprezy B2B, którą odwiedziła tak liczna grupa zagranicznych hosted buyers (80 meeting plannerów). Od kwietnia 2015 dyrektor Warsaw Convention Bureau – działu Warszawskiej Organizacji Turystycznej.
Członek Meeting Professionals International (MPI) oraz Society for Incentive Travel Excellence (SITE), dyrektor ds. komunikacji w SITE Poland – polskim oddziale stowarzyszenia.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Monika Białkowska

Dyrektor biura Warszawskiej Organizacji Turystycznej.
Monika Białkowska jest absolwentką kierunku marketing i zarządzanie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.Posiada kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie budowania strategii marek, tworzeniu systemu identyfikacji wizualnej, brandingu i reklamie. Kierowała pracą i zarządzała zespołami projektowymi w znanych i cenionych agencjach brandingowych.
Pełniła funkcję dyrektora zarządzającego i zasiadała w zarządzie firmy brandingowej – Brand Nature Access. Była także konsultantem PR dla Gutek Film.
Od 2013 roku Monika Białkowska pełni funkcję Dyrektora Warszawskiej Turystycznej dbając o jej rozwój i angażując się w działania budujące i promujące wizerunek Warszawy na mapie branży turystyki indywidulanej i biznesowej.
Warszawska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem o charakterze publiczno-prywatnym, platformą współpracy i integracji środowiska turystycznego w Warszawie. Członkiem inicjującym powstanie stowarzyszenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.W chwili obecnej organizacja liczy 63 członków.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Mark Krawczyński

B.Arch. (Hon.) UNSW, A. Mus. A (Hon.) AMEB, CPMCHAA, QMSAAT, JSIDA
Architekt, Projektant wnętrz, Pianista, Dyrektor firmy Carshade Australia Pty. Ltd., Konsultant Marketingowy, Dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość”, Project Manager. Jest członkiem zarządu Rotary Club Warsaw City, jak także członkiem SARP’u w Polsce i Board of Architects of NSW w Australii. Przewodniczący Komitetu Służby Międzynarodowej RI Dystryktu 2230. Paul Harris Fellow.

Ur. w 1948 r. w Warszawie, syn Zbigniewa Krawczyńskiego, architekta, współtwórcy rekonstrukcji warszawskiej Starówki po zniszczeniach wojennych.
W roku 1959 wyemigrował do Australii. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Sydney (recitale fortepianowe i koncerty w telewizji australijskiej). Poszedł w ślady ojca i otrzymał tytuł magistra, z wyróżnieniem, na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Sydney. W następnych latach zdobył kolejne uprawnienia osiągając tytuł Nadzwyczajnego Architekta.
Ma w swoim dorobku ponad 80 projektów publicznych i prywatnych, m.in.: rozbudowę Muzeum Australii i potem gigantyczną rozbudowę słynnej Opery w Sydney razem z trzema piętrami pod wodą (PLN 4 miliardowy projekt), otrzymał również specjalne wyróżnienia i nagrody.
Przez ostatnie 10 lat Mark Krawczyński promuje polską kulturę, wygłasza specjalne wykłady oraz rozwija związki artystyczne i biznesowe pomiędzy naszym krajem i zachodem. Prezentuje wykłady o architekturze, kulturze i tożsamości narodowej na uniwersytetach i centrach dydaktycznych w Polsce, Tajlandii, Irlandii, Australii, Słowenii, Brazylii  i USA. Nagrodzony tytułem Best Speakera na konferencji TEDx w roku 2011
Jest współreżyserem dwóch pozytywistycznych filmów o polskiej kulturze i tożsamości narodowej: „Polska Chopina” i „Jak Feniks z Popiołów” („Out of the Ashes – Warsaw Story”). Ten ostatni film stworzył bo wiedział że wiele osób ciągle nie zdaje sobie sprawy że odbudowanie naszej stolicy było największym projektem architektoniczny w historii świata – po spustoszeniach po-wojennych aż 4 razy większych niż Hiroszima.  Autor książki „Wzajemny Szacunek” („Mutual Respect” w angielskiej wersji) i wielu publikacji socjologicznych.

Prowadzi wykłady na temat zrównoważonego budownictwa na całym świecie i nowych rozwiązań w dziedzinie energii odnawialnej. Najbardziej jednak angażuje się w tworzenie pozytywnej tożsamości narodowej w Polsce.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Żaneta Berus

Żaneta Berus jest związana z EXPO XXI Warszawa od 15 lat. W 2006 roku objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego, które od 2010 roku łączy z funkcją Prezesa Zarządu. W maju 2015 roku dołączyła także
do Zarządu spółki Sapphire Group, będącej właścicielem m.in. EXPO XXI Warszawa. W ramach swoich codziennych obowiązków zarządza wszystkimi działami w obiekcie – sprzedaży, centrum usługowym, technicznym, finansowym i IT. Swoje doświadczenie zawodowe w branży MICE zdobywała od wczesnych lat 90., na początku pracując jako Główny Specjalista w Biurze Promocji Zagranicznej w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. W latach 1996-2000 Żaneta Berus piastowała prestiżowe stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki
na rynku amerykańskim.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 1999 roku ukończyła program biznesowy Values Management and Applied Prioritizing w Centrum Edukacyjnym Interclub w Chicago, rok później studium biznesowe Go Smart Business Starters i podyplomowe studium zarządzania na Northwestern Business College w Chicago. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski, Żaneta Berus otrzymała w październiku 2013 roku Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe, przyznane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. W 2012 roku uhonorowana została tytułem MP-12, jako menedżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, zaś rok później EXPO XXI Warszawa otrzymało nagrodę „MP Power Awards 2013 – Power Venue” w kategorii „Kongres venue”. W 2015 roku do swoich sukcesów Żaneta Berus dołączyła kolejne dwa wyróżnienia - w styczniu tytuł „Osobowość Roku 2014” w kategorii „Menadżer obiektu” oraz w czerwcu nagrodę „Businesswoman Roku 2014” w kategorii „Lider branży MICE”. W grudniu 2015 roku Prezes EXPO XXI Warszawa została także wyróżniona prestiżową odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”, przyznaną przez Tomasza Jędrzejczaka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Nagroda jest uznaniem dla wkładu Żanety Berus w rozwój polskiego przemysłu spotkań oraz promocję Polski, jako atrakcyjnej destynacji dla turystyki i biznesu.

Prywatnie żona oraz matka dwójki wspaniałych, dorosłych już dzieci. Wolny czas spędza podróżując i uwieczniając odwiedzane miejsca na kliszy fotograficznej. Jest miłośniczką gór, które chętnie odwiedza o każdej porze roku. A w zaciszu domowym lubi czytać i śpiewać.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Jan Mazurczak

Prezes Zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, w skład której wchodzi Poznań Convention Bureau. Kierowane przez niego PCB aktywnie zabiega o wydarzenia w Poznaniu, współpracując przy tworzeniu bidów z uczelniami, PCO i obiektami. Największym sukcesem jest pozyskanie międzynarodowego kongresu stomatologicznego FDI, na który zjedzie do Poznania w 2016 r. ok. 14 tys. dentystów z całego świata. Dba o wizerunek Poznania organizując system podróży studyjnych, w ramach którego Poznań odwiedziło ponad 50 grup organizatorów spotkań, dziennikarzy i biur podróży w 2014 r. Wprowadził w życie Poznański Barometr Turystyczny - pierwszy w Polsce system monitorujący w sposób ciągły ruch turystyczny (www.pbt.poznan.pl). Twórca pierwszej w Polce i Europie akcji marketingowej, wykorzystującą pomysł wyprzedaży w promocji miasta – akcji Poznań za pół ceny (dotychczas odbyło się osiem edycji, kopiowanej przez kilkadziesiąt destynacji w Polsce).
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Magdalena Piasecka

Magdalena Piasecka – od 2008 roku Prezes Zarządu Convention Bureau – Wrocław. Aktywnie zajmuje się kreowaniem wizerunku Wrocławia jako interesującej destynacji dla turystyki biznesowej.  
Jej główne działania skupiają się na pozyskiwaniu prestiżowych wydarzeń dla Wrocławia, współpracy z branżą hotelarską oraz zarządzaniu eventami.

M. Piasecka z powodzeniem zrealizowała szereg projektów we współpracy z takim instytucjami, jak: Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Koszykówki, Polski Związek Piłki Ręcznej, UEFA i wiele innych. M. Piasecka współpracowała z Wrocławskim Centrum Badań EIT +, gdzie dwukrotnie pełniła funkcję Project Managera konferencji klimatycznej Climate KIC w grudniu 2012 r., a następnie Innovation Festival w październiku 2013 r.
Magdalena Piasecka od sześciu lat aktywnie współpracuje z Atlantic Council (AC), amerykańskim think tankiem, zajmującym się polityką zagraniczną, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki transatlantyckiej. Współpraca ta zaowocowała realizacją we Wrocławiu sześciu edycji prestiżowego wydarzenia, jakim jest Wrocław Global Forum.

M. Piasecka jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Była również stypendystką Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität w Bonn. W 2007 r. była beneficjentką programu IVLP organizowanego w USA.  
Piasecka była Przewodniczącą Wrocławskiej Rady Kobiet w latach 2010-2012, w 2008 r. została członkiem Stowarzyszenia MPI, w latach 2012-2015 była członkiem Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, od 2016 roku jest członkiem Dolnośląskiej Rady Gospodarczej. Od 2010 roku jest również wykładowcą z zakresu Event Management.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Ireneusz Węgłowski

Jest od ponad dwudziestu lat Wiceprezesem Zarządu Orbis SA, wiodącego operatora i właściciela hoteli w Europie Centralnej i Wschodniej. Orbis jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997r., a jego większościowym akcjonariuszem jest francuski Accor (ma 53 % akcji). W portfolio Grupy Orbis znajduje się ponad 100 hoteli z 19 000 pokoi (03/2015). Węgłowski działał w obszarze zarządzania nieruchomościami, uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego i skupienie się na hotelarstwie, jako podstawowej działalności firmy. Jest praktykiem i specjalistą w dziedzinie transakcji hotelowych, brał udział w realizacji wielu projektów zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA). Ireneusz Węgłowski jest także Prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego - organizacji reprezentującej interesy polskich hotelarzy na szczeblu lokalnym, narodowym i unijnym.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Michał Olszewski

Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. Urodzony w 1977 r. w Bydgoszczy. Z administracją publiczną związany od 18 lat. Swoją karierę zaczął w roku 1997 w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Po wstąpieniu Polski do struktur unijnych rozpoczął pracę w Ministerstwie Gospodarki i Pracy, a następnie w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Za swoje zaangażowanie został uhonorowany w 2005 r. plakietą "Samorząd w służbie społeczeństwu". Od 2007 roku jest pracownikiem Urzędu Miasta stołecznego Warszawy. W ratuszu pełnił m.in. funkcję dyrektora Biura Funduszy Europejskich i dyrektora Biura Obsługi Inwestora. W 2011 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Niezależnie od pracy w Urzędzie prowadził działalność naukową i dydaktyczną na uczelniach publicznych i prywatnych. Przewodzi warszawskiej Radzie ds. Polityki Innowacji oraz jest członkiem jej odpowiednika na poziomie województwa. Reprezentuje również stowarzyszenie EUROCITIES, największą organizację zrzeszającą europejskie miasta. Jest zaangażowany we wzmacnianie współpracy między samorządami na szczeblu krajowym i na metropolitarnych obszarach funkcjonalnych. W latach 2007-2015 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej Związku Miast Polskich, a od 2012 r. jest Współprzewodniczącym Zespołu ds. Funkcjonalnych Obszarów Miejskich i Metropolitarnych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Od 2012 r. Przewodniczy Komitetowi Sterującemu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Warszawskiej. Za swój wkład w rozwój samorządności został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi (2015) oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przez Ministra Administracji i Cyfryzacji (2015).
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Witold Bańka

Witold Bańka urodził się 3 października 1984 roku w Tychach. Ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były wielokrotny reprezentant Polski w lekkoatletyce na dystansie 400 metrów. Dwukrotny srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w 2005 i 2006 roku. Złoty medalista Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 metrów w Erfurcie 2005 roku. Złoty i srebrny medalista Letnich Uniwersjad w Bangkoku i Belgradzie w 2007 i w 2009 roku. W 2007 roku zdobył brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Osace. W 2008 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Tychy w dziedzinie kultury i sportu. W 2009 roku został najmłodszym w historii delegatem na zjazd sprawozdawczo-wyborczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, reprezentując Śląski Związek Lekkiej Atletyki.
W 2012 roku oficjalnie zakończył karierę sportową. Przez ostatnie lata działał w branży public relations, realizując szkolenia z zakresu relacji z mediami i wizerunku, współpracując z czołowymi polskimi przedsiębiorstwami, tworząc dla nich produkcje reklamowe i strategie PR-owe.
16 listopada 2015 roku został powołany na urząd ministra sportu i turystyki w rządzie premier Beaty Szydło.
Aktywnie spędza wolny czas uprawiając sport, uczestnicząc także w maratonach.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Piotr Zmyślony

Pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, specjalizuje się w problematyce zarządzania turystyką w miastach i regionów, dlatego branżę spotkań rozpatruje w kontekście możliwości pomiaru jej wpływu na konkurencyjność miast, funkcjonowania Convention Bureax oraz Destination Management Organizations, a także współpracy sieciowej na rzecz tworzenia produktów turystyki biznesowej. Twórca idei Poznańskiego Barometru Turystycznego oraz doradca Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w zakresie jego wdrażania. Ponadto współpracuje ściśle z Polską Organizacją Turystyczną oraz Wielkopolską Organizacją Turystyczną. Współtwórca strategii rozwoju turystyki w Poznaniu oraz aglomeracji poznańskiej w zakresie turystyki biznesowej. Obecnie realizuje projekt dotyczący strategii międzynarodowych realizowanych przez miejskie DMO w Polsce i Europie. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i kilku książek. Założyciel portalu turystykawmiescie.org.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Dr Andrzej Mochoń

Prezes Zarządu Targów Kielce, twórca ich sukcesu i świetności. Dzięki jego zaangażowaniu Targi Kielce stały się drugim ośrodkiem targowym w Europie Środkowo-Wschodniej i najbardziej rozpoznawalną marką regionu świętokrzyskiego.
Należy do grona twórców znanego na świecie MSPO - Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który od 23 lat odbywa się w Targach Kielce. Jest również pomysłodawcą Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Jako szef spółki wystawienniczej Targi Kielce Andrzej Mochoń bierze udział w kreowaniu rynku targowego w kraju i jego wizerunku w Europie. W 2012 roku kapituła pierwszej edycji prestiżowego konkursu Dziennika Gazety Prawnej przyznała mu tytuł „Wizjonera”, za wizję i realizację projektu rozbudowy i modernizacji kieleckiego ośrodka wystawienniczo-kongresowego. Andrzej Mochoń był także prezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, uczestniczy w pracach UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Targów oraz CENTREX – Europejskiego Stowarzyszenia Statystyki Targowej.
Andrzej Mochoń pełni funkcję Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec. Zna sześć języków. Jest Kanclerzem Loży Świętokrzyskiej BBC. Za swoją działalność, wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, w 2015 roku prezes Mochoń został odznaczony przez Ministra Spraw Zagranicznych medalem „Bene Merito”. Jako jedyny cywil w Polsce został uhonorowany odznaką Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Zasłużony dla Obronności Kraju oraz Medalem Euroatlantyckim.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Przemysław Przybylski

Od 2010 r. rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie. Wcześniej był m.in. rzecznikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Lasów Państwowych. Przez 10 lat pracował również jako reporter w największych polskich mediach, m.in. w Wiadomościach TVP oraz RMF FM. Nadal współpracuje jako korespondent z australijskim radiem SBS. W 2014 i 2015 r. nominowany do nagrody „Najlepszy Rzecznik Prasowy” w konkursie organizowanym przez branżowy portal Proto.pl, w którym zdobył odpowiednio trzecie i drugie miejsce.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Lennart Johansson

Lennart Johansson is the director of Gothenburg Convention Bureau since 2007.
Lennart has also served in different executive management positions with SJ AB – the national train operator in Sweden, SAS – Scandinavian Airlines both nationally and internationally. During the time with SJ AB he was one of the founders of the Gothenburg Convention Bureau.
During the years with Gothenburg & Co Lennart has been very active in developing measurement tools for the meeting industry and the recently launched Global Destination Sustainability Index, founded in Gothenburg.  He is also a board member of the Centre for Tourism, University of Gothenburg.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Sławomir J. Wróblewski

Sekretarz Generalny Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce”; od 2014 prowadzi Meeting Industry Institute.
Dziennikarz-politolog, autor kilkuset artykułów dotyczących branży konferencyjno-kongresowej, edytor i wydawca katalogów i raportów. Prowadzi szkolenia i doradztwo w zakresie rozwoju firm i regionów z wykorzystaniem konferencji, kongresów, eventów biznesowych oraz inwestycji w turystyce biznesowej.  Wykładowca akademicki (Polska, USA, Belgia, Węgry, Ukraina). Jest członkiem zarządów Klastra Nowoczesna Medycyna i Towarzystwa Polsko-Austriackiego.
W latach 90-tych Menedżer Marki Turystyki Biznesowej w programie Unii Europejskiej. Współtwórca polskiego programu „Ambasadorowie Kongresów Polskich”. Inicjator znanych projektów branżowych: Katalogu Obiektów i Usług Konferencyjnych, Targów Turystyki Biznesowej, Europejskiej Akademii Organizatorów i Planistów Konferencji.  
Wcześniej attaché kulturalny w Konsulacie RP w Chicago i dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej w Chicago.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Edyta Kowalczyk-Kość

Partner Z-Factor.
11 lat doświadczenia pracy w hotelu na różnych stanowiskach w działach gastronomii, rezerwacji, sprzedaży oraz zarządzania przychodami.
Doświadczenie w analizach biznesowych i  budowaniu strategii firmy. Projekty doradcze zrealizowane w Krakowie, Kielcach, na Mazurach, w Wielkopolsce i Beskidach. Lider projektu Demand Outlook.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Anna Jędrocha

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie  (Obsługa ruchu turystycznego) oraz Szkoły Hotelarskiej w Krakowie (hotelarstwo). Doświadczenie zawodowe: 1984-89 Orbis Kraków – organizacja i obsługa zagranicznej turystyki przyjazdowej; od 1989 ATH Intercrac (Prezes Zarządu) – organizacja zagranicznej turystyki przyjazdowej; od 1999 Symposium Cracoviense (Prezes Zarządu) – organizacja i obsługa kongresów konferencji , szkoleń, wystaw i imprez promocyjnych. Członkostwo w organizacjach: SKKP, ICCA, KIT.

Obecnie pełni funkcje Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Prezesa Krakowskiej Izby Turystyki. Jako przedsiębiorca  od roku 1998 specjalizuje się w kompleksowej organizacji i obsłudze konferencji i szkoleń. Laureatka nagrody MP Power Awards 2013 w kategorii Meeting Planner – PCO/DMC. Jej firma Symposium Cracoviense otrzymała rekomendacje profesjonalnego organizatora kongresów Polskiej Organizacji  Turystycznej – Poland Convention Bureau i Krakow Convention Bureau oraz  posiada certyfikat „Zielone biuro”.
 

Konferencja Poland Meetings Destination

zdjęcie

Rafał Rosiejak

Rosiejak  od 23 lat jest związany z biznesem. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w branży MICE, HoReCa, FMCG, hotelarstwie oraz zarządzał obiektami sportowymi, w tym  przez ostatnie 3 lata pełnił funkcję Dyrektora Centrum Konferencyjnego Stadionu Narodowego (PGE Narodowy). Ze Stadionem Narodowym był związany od roku 2013. W latach 2008-2012  piastował stanowisko Krajowego Koordynatora ds. Hoteli i Stref Kibica podczas UEFA EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. 

Doświadczenie zawodowe zdobywał na różnych stanowiskach, m.in. dyrektora sprzedaży, travel managera, venue managera czy planisty spotkań. Jest również profesjonalnym trenerem biznesu. Niezależnie od swoich obowiązków zawodowych, Rafał Rosiejak angażuje się w prace organizacji związanych turystyką i branżą MICE. Od 2013 roku pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Warszawskiej Organizacji Turystycznej, a od 2015 jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

ORGANIZATORZY

 
 
 więcej o organizatorach

MEETINGS WEEK POLAND 2016

Pobierz podsumowanie

ODWIEDŹ MUZEUM PO PRACY – INICJATYWA WARSZAWSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

 

Patronat honorowy

Partner strategiczny

Ministerstwo Sportu i Turystyki
Lubelskie Centrum Konferencyjne

Partnerzy

PGE NarodowySyskonf Conventica   Rival Warsaw Tourism Organization Warsaw Convention Bureau
Poland Convention BureauPolska Organizacja Turystyczna Lubelskie

Sponsor

Patronat branżowy

Patronaty medialne